Noc Innowacji. Nowe technologie w zasięgu Twoich rąk!

Akcja specjalna Patronat Medialny Polska Press
Noc Innowacji to impreza organizowana w ramach 4. edycji Digital Festival- wydarzenia, które objęliśmy Patronatem Medialnym. Podczas jej trwania każdy, niezależnie od poziomu doświadczenia, może poszerzyć swoje kompetencje przyszłości, zawodowy rozwój i nowe horyzonty. Noc Innowacji to największa edukacyjno-technologiczna inicjatywa w Polsce, która otwiera dla wszystkich świat nowych technologii i cyfryzacji.

Polska znajduje się w drugiej dziesiątce unijnych gospodarek, które inwestują w rozwój innowacji, jednak wciąż mocno odbiegamy od państw wysokorozwiniętych. W najnowszej edycji prestiżowego rankingu Global Innovation Index zajęliśmy 40 miejsce. Co prawda nie brakuje nam wiedzy oraz kapitału badawczego, ale wciąż odstajemy pod względem infrastruktury i zaawansowania rynku. By sprostać temu wyzwaniu, potrzebna jest współpraca oraz promocja naukowych dokonań wśród społeczeństwa. Dlatego w ramach największego technologicznego wydarzenia w kraju, organizowana jest Noc Innowacji. W tym roku odbędzie się już 4 edycja inicjatywy.

– Wszyscy boimy się tego, czego nie rozumiemy. Organizując festiwal myślimy o osobach, które o sztucznej inteligencji, robotach czy sieciach 5G mogą przelotnie usłyszeć w telewizji lub przeczytać w internecie. To nie zawsze dobre źródło informacji. Noc Innowacji to szansa, aby realnie dotknąć technologii. Rozmowa z robotem, zabawa w okularach VR, stworzenie wydruku 3D – to wszystko umożliwiają partnerzy inicjatywy podczas organizowanych wydarzeń. Tak bliskie spotkania z innowacjami pozwalają zrozumieć ich działanie oraz przełamać barierę strachu – podkreśla Dominika Banaszkiewicz, dyrektor Digital Festival

Noc Innowacji, to czas spotkań z technologią. Wspólnie z partnerami otwieramy zaplecza i kuluary parków technologicznych, uniwersytetów, innowacyjnych firm oraz inkubatorów przedsiębiorczości. Każdy z uczestników wydarzenia może zajrzeć tam, gdzie na co dzień działają najlepsi z najlepszych. Podczas prezentacji i wycieczek na żywo lub online, innowatorzy pokażą, nad czym obecnie pracują, odpowiadają na pytania oraz inspirują do działania.

Chociaż od Doliny Krzemowej dzielą nas tysiące kilometrów, technologie pokazywane podczas Nocy Innowacji udowadniają, że polscy przedsiębiorcy i studenci tworzą innowacje na skalę światową. Dlatego Noc Innowacji to okazja dla krajowych organizacji oraz uczelni, aby zaprezentować swoje osiągnięcia i przyciągnąć nowe talenty.

W tym roku na uczestników Nocy Innowacji czeka ponad 100 wydarzeń.

Przez cztery lata inicjatywa zgromadziła ponad dwustu partnerów, a w organizowanych przez nich wydarzeniach wzięło udział kilka tysięcy uczestników. Do Nocy Innowacji przystąpiło również 40 miast w całej Polsce.

Przedstawiamy najciekawsze wydarzenia tegorocznej edycji. Pełną listę znaleźć można na stronie organizatora NOC INNOWACJI

  • Sztucznie empatyczny rój robotów. Idea wydarzenia: Główną ideą wydarzenia jest zaprezentowanie roju niewielkich robotów, poruszających się po specjalnie do tego przygotowanej arenie, w celu wykonania wspólnego zadania.
  • Noc Innowacji w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. Zajęcia z Photonem – Interaktywnym robotem edukacyjnym, który poprzez aplikację mobilną oraz powiązane z nią doświadczenia i eksperymenty wprowadza uczniów w świat nowych technologii.
  • Science Zen – zaprogramujmy dobrostan nauki. Warsztat user design dla aplikacji mobilnej wspierającej wellbeing i kondycję psychofizyczną pracowników intelektualnych.
  • Bank ekstraktów z grzybów – od innowacji do aplikacji. W zapiskach uczonych, medyków z dalekiego wschodu czy też w księgach etnofarmakologicznych znajdujemy jednak zapiski o ich leczniczym działaniu i wszechstronnym wykorzystaniu przez ludzi. Tak było kiedyś, a jak jest obecnie? Co kryją grzyby i dlaczego tak to interesuje naukowców? Czy grzyby mogą być źródłem „superzwiązków” do zadań specjalnych, które staną się nowymi lekami, suplementami? Czy badania inspirowane naturą łatwo jest skomercjalizować? Jak jest MOC grzybów?
  • EY GDS Digital Workshop. Dołącz do bezpłatnych warsztatów w ramach Nocy Innowacji w EY GDS Poland! Dowiedz się, jak możesz wzmocnić swoją osobistą markę zawodową za pomocą mediów społecznościowych, posłuchaj o innowacjach w firmie #EYGDSPoland i nawiąż kontakt z naszymi liderami. Zarejestruj się już teraz – liczba wolnych miejsc jest ograniczona!

– Rzeczywistość, w której obecnie funkcjonujemy pokazała, że przedsiębiorstwa bazujące na innowacyjnych technologiach takich jak Cloud czy Artificial Intelligence wyprzedziły w rozwoju te, które tych technologii nie wdrożyły na czas. Jest to proces, którego nie można już zatrzymać. Jednak przewaga nie tkwi tylko w automatyzacji procesów czy redukcji kosztów, ale przede wszystkim w oferowaniu swoich usług i produktów poprzez nowe kanały zbytu takie jak internet bądź e-commerce. W Polsce nie brakuje przykładów biznesów, których strategie już od ponad dwóch dekad opierają się o nowe technologie i cyfryzację, a będzie ich tylko przybywać. Nie ma, wobec tego żadnych wątpliwości. Tym samym wzrośnie zapotrzebowanie na "cyfrowy" talent na rynku pracy – specjalistów, którzy będą niezastąpieni w przyszłym rozwoju polskich firm – mówi Ewa Kondera, EY GDS Poland Senior Manager Technology Consulting, Global ServiceNow Go to Market Leader.

Partnerem głównym Nocy Innowacji jest: EY, EY GDS Poland

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Noc Innowacji. Nowe technologie w zasięgu Twoich rąk! - Kurier Lubelski

Wróć na gryfice.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie