Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu oleśnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu oleśnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu oleśnickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SKIBA Zygmunt Stefan: pozycja 1 : 2,56% (3 061 głosów)
- GĘBUŚ Kazimierz: pozycja 2 : 2,56% (3 061 głosów)
- MICHTA Witold Stanisław: pozycja 3 : 2,56% (3 061 głosów)
- ZIENKIEWICZ Anna Urszula: pozycja 4 : 2,56% (3 061 głosów)
- KULAK Jerzy Jan: pozycja 5 : 2,56% (3 061 głosów)
- WASIAK Elżbieta: pozycja 6 : 2,56% (3 061 głosów)
- DZIĘGŁO Halina Anna: pozycja 7 : 2,56% (3 061 głosów)
- JAKIMIEC Zdzisława Maria: pozycja 8 : 2,56% (3 061 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ŁYSAKOWSKI Bartłomiej: pozycja 1 : 1,16% (1 387 głosów)
- SKÓRZEWSKI Krzysztof Paweł: pozycja 2 : 1,16% (1 387 głosów)
- GALIK Ewa Maria: pozycja 3 : 1,16% (1 387 głosów)
- RÓŻYCKI Stanisław: pozycja 4 : 1,16% (1 387 głosów)
- DZIUBINA Piotr Michał: pozycja 5 : 1,16% (1 387 głosów)
- PAWŁOWSKA Halina Anna: pozycja 6 : 1,16% (1 387 głosów)
- KOBAK Patrycja Stanisława: pozycja 7 : 1,16% (1 387 głosów)
- KWASIBORSKA Grażyna Cecylia: pozycja 8 : 1,16% (1 387 głosów)
- TRZCIŃSKI Jerzy Tomasz: pozycja 9 : 1,16% (1 387 głosów)
- LIPSKA Małgorzata Danuta: pozycja 10 : 1,16% (1 387 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PASZKOWSKI Wojciech: pozycja 1 : 2,82% (3 369 głosów)
- EFINOWICZ Wioletta Jadwiga: pozycja 2 : 2,82% (3 369 głosów)
- LELAS Sebastian: pozycja 3 : 2,82% (3 369 głosów)
- KUBIK Ewa: pozycja 4 : 2,82% (3 369 głosów)
- NAJMRODZKA Alicja Krystyna: pozycja 5 : 2,82% (3 369 głosów)
- SURDEJ Beata Mirosława: pozycja 6 : 2,82% (3 369 głosów)
- URBAN Jerzy: pozycja 7 : 2,82% (3 369 głosów)
- PAWLAK Edward: pozycja 8 : 2,82% (3 369 głosów)
- IDZIOREK Tomasz Marcin: pozycja 9 : 2,82% (3 369 głosów)
- PAWŁOWSKA Agnieszka: pozycja 10 : 2,82% (3 369 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- BRONŚ Jan: pozycja 1 : 2,97% (3 548 głosów)
- SUSIDKO Maria: pozycja 2 : 2,97% (3 548 głosów)
- MARSZAŁEK Janusz: pozycja 3 : 2,97% (3 548 głosów)
- BINKOWSKI Łukasz Marcin: pozycja 4 : 2,97% (3 548 głosów)
- BŁACH Marek Wiesław: pozycja 5 : 2,97% (3 548 głosów)
- BERETA Józefa Maria: pozycja 6 : 2,97% (3 548 głosów)
- BOIŃSKA Sabina: pozycja 7 : 2,97% (3 548 głosów)
- MODLIŃSKI Mieczysław Witold: pozycja 8 : 2,97% (3 548 głosów)
- SKARŻYŃSKA Małgorzata: pozycja 9 : 2,97% (3 548 głosów)
- MIESZAŁA Waldemar Marian: pozycja 10 : 2,97% (3 548 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK DLA POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- KOŁACIŃSKI Tomasz Antoni: pozycja 1 : 0,99% (1 188 głosów)
- KLUPŚ-ORŁOWSKA Karolina Marta: pozycja 2 : 0,99% (1 188 głosów)
- MACIŃSKA Danuta Weronika: pozycja 3 : 0,99% (1 188 głosów)
- WITKOWSKI Leszek Krzysztof: pozycja 4 : 0,99% (1 188 głosów)
- SZACHIDEWICZ Agnieszka Jolanta: pozycja 5 : 0,99% (1 188 głosów)
- DOLIŃSKA Beata Maria: pozycja 6 : 0,99% (1 188 głosów)
- KOZIEROWSKI Jacek: pozycja 7 : 0,99% (1 188 głosów)
- KARAŚ Justyna Helena: pozycja 8 : 0,99% (1 188 głosów)
- WYPCHŁO Zofia Grażyna: pozycja 9 : 0,99% (1 188 głosów)
- SOWA Andrzej: pozycja 10 : 0,99% (1 188 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu oleśnickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SYCIANKO Maciej Wiktor: pozycja 1 : 6,05% (1 664 głosów)
- KĘPA Anna Elżbieta: pozycja 2 : 6,05% (1 664 głosów)
- KOTWA Elżbieta Teresa: pozycja 3 : 6,05% (1 664 głosów)
- DŁUGOSZ Barbara Danuta: pozycja 4 : 6,05% (1 664 głosów)
- DYK Mirosław Michał: pozycja 5 : 6,05% (1 664 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RZEPKA Dariusz Piotr: pozycja 1 : 3,71% (1 021 głosów)
- JANICKA Katarzyna Anna: pozycja 2 : 3,71% (1 021 głosów)
- LEWEK Marek Władysław: pozycja 3 : 3,71% (1 021 głosów)
- BIELAK Dagmara Anna: pozycja 4 : 3,71% (1 021 głosów)
- SUSIDKO Bartłomiej Marek: pozycja 5 : 3,71% (1 021 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- RYBSKA-KORZĘPA Monika Anna: pozycja 1 : 5,17% (1 421 głosów)
- NICZYJ Magdalena Monika: pozycja 2 : 5,17% (1 421 głosów)
- UBA Dariusz Edward: pozycja 3 : 5,17% (1 421 głosów)
- PODCZASZYŃSKI Michał Jakub: pozycja 4 : 5,17% (1 421 głosów)
- ŻYSZKIEWICZ Krzysztof: pozycja 5 : 5,17% (1 421 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- KACZMAREK Czesław Franciszek: pozycja 1 : 2,6% (715 głosów)
- BOROWIK Małgorzata Stanisława: pozycja 2 : 2,6% (715 głosów)
- PĘKALSKA Anna Marzena: pozycja 3 : 2,6% (715 głosów)
- IMIELA Marta Małgorzata: pozycja 4 : 2,6% (715 głosów)
- SAMOJLUK Marian: pozycja 5 : 2,6% (715 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK DLA POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- POLAŃSKI Jarosław: pozycja 1 : 2,47% (679 głosów)
- BARTCZAK Dorota Gertruda: pozycja 2 : 2,47% (679 głosów)
- BUGAJ Ewa Katarzyna: pozycja 3 : 2,47% (679 głosów)
- GĄSIOR Agnieszka: pozycja 4 : 2,47% (679 głosów)
- SIEDLECKI Damian: pozycja 5 : 2,47% (679 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu oleśnickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MIELNIK Józef Franciszek: pozycja 1 : 4,78% (1 945 głosów)
- MALESZKA Urszula Monika: pozycja 2 : 4,78% (1 945 głosów)
- SZYDEŁKO Agnieszka Maria: pozycja 3 : 4,78% (1 945 głosów)
- TOMCZUK Paweł Józef: pozycja 4 : 4,78% (1 945 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- JELONEK Zofia Maria: pozycja 1 : 1,82% (741 głosów)
- SZYSZLAK Tomasz Juliusz: pozycja 2 : 1,82% (741 głosów)
- ŚWISTAK Adrianna: pozycja 3 : 1,82% (741 głosów)
- MATUSIAK Dawid: pozycja 4 : 1,82% (741 głosów)
- SZEWCZYK Grzegorz Stanisław: pozycja 5 : 1,82% (741 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OLSZAŃSKI Paweł: pozycja 1 : 5,08% (2 069 głosów)
- PODCZASZYŃSKI Edward Andrzej: pozycja 2 : 5,08% (2 069 głosów)
- SZYDEŁKO Ewa Irena: pozycja 3 : 5,08% (2 069 głosów)
- MICHAŁOWSKA Małgorzata: pozycja 4 : 5,08% (2 069 głosów)
- WEWIÓR Renata: pozycja 5 : 5,08% (2 069 głosów)
- LENDA Wiesław: pozycja 6 : 5,08% (2 069 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- GĄSIOR Ryszard: pozycja 1 : 4,52% (1 840 głosów)
- URBANIAK Tomasz Dariusz: pozycja 2 : 4,52% (1 840 głosów)
- SIEMASZKO-BABIJ Dorota: pozycja 3 : 4,52% (1 840 głosów)
- KASINA Marta Ewelina: pozycja 4 : 4,52% (1 840 głosów)
- KUC Zdzisław Michał: pozycja 5 : 4,52% (1 840 głosów)
- GALERT Alicja Zofia: pozycja 6 : 4,52% (1 840 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK DLA POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- GÓRECKI Krzysztof Bogusław: pozycja 1 : 2,36% (960 głosów)
- STASZCZAK Łukasz Jan: pozycja 2 : 2,36% (960 głosów)
- URBANEK Katarzyna Marzena: pozycja 3 : 2,36% (960 głosów)
- SKRZYPCZYŃSKA Agnieszka Sylwia: pozycja 4 : 2,36% (960 głosów)
- WESOŁOWSKI Dawid: pozycja 5 : 2,36% (960 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Małgorzata: pozycja 6 : 2,36% (960 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu oleśnickiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WOJCIECHOWSKA Renata Maria: pozycja 1 : 3,89% (2 151 głosów)
- KOSMALA Marek Józef: pozycja 2 : 3,89% (2 151 głosów)
- KOCIŃSKI Wojciech Eugeniusz: pozycja 3 : 3,89% (2 151 głosów)
- KORNATKO Bogusława: pozycja 4 : 3,89% (2 151 głosów)
- SROKA Adam: pozycja 5 : 3,89% (2 151 głosów)
- PIOTROWSKA Elżbieta: pozycja 6 : 3,89% (2 151 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PIEPRZ Karol Michał: pozycja 1 : 1,77% (978 głosów)
- SZMACIŃSKA Ewa Marzena: pozycja 2 : 1,77% (978 głosów)
- ROSIEK Grzegorz: pozycja 3 : 1,77% (978 głosów)
- CZAJKA Zuzanna Urszula: pozycja 4 : 1,77% (978 głosów)
- SOBIERAJ Łukasz: pozycja 5 : 1,77% (978 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRĘDA Marcin: pozycja 1 : 4,4% (2 436 głosów)
- TROKOWICZ Barbara Maria: pozycja 2 : 4,4% (2 436 głosów)
- WOJTCZAK Marek Stanisław: pozycja 3 : 4,4% (2 436 głosów)
- RZEMYK Jolanta: pozycja 4 : 4,4% (2 436 głosów)
- BOGACZ Marek Łukasz: pozycja 5 : 4,4% (2 436 głosów)
- PRZYGODA Magdalena: pozycja 6 : 4,4% (2 436 głosów)
- CEGLECKI Jerzy: pozycja 7 : 4,4% (2 436 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- KAPICA Sławomir Piotr: pozycja 1 : 4,19% (2 321 głosów)
- RUBIK Marek Piotr: pozycja 2 : 4,19% (2 321 głosów)
- LECHOWICZ Witold Michał: pozycja 3 : 4,19% (2 321 głosów)
- DOBRZAK Emilia Urszula: pozycja 4 : 4,19% (2 321 głosów)
- TROSKA Mieczysław Jan: pozycja 5 : 4,19% (2 321 głosów)
- DUDZIAK Maria: pozycja 6 : 4,19% (2 321 głosów)
- OCHAB Anna: pozycja 7 : 4,19% (2 321 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK DLA POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- SZMAJ Józef Marian: pozycja 1 : 1,1% (609 głosów)
- MARSZAŁEK Renata Elżbieta: pozycja 2 : 1,1% (609 głosów)
- BUDKOWSKA Natalia Anna: pozycja 3 : 1,1% (609 głosów)
- GOŁDYN Marzena Anna: pozycja 4 : 1,1% (609 głosów)
- KOLASA Ryszard: pozycja 5 : 1,1% (609 głosów)
- SKUZA Karol Grzegorz: pozycja 6 : 1,1% (609 głosów)
- ANDRUSZKIEWICZ Paweł: pozycja 7 : 1,1% (609 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu oleśnickiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KONEFAŁ Zbigniew Kazimierz: pozycja 1 : 5,73% (1 387 głosów)
- MACIASZCZYK Zygmunt Jan: pozycja 2 : 5,73% (1 387 głosów)
- HUK Wanda Maria: pozycja 3 : 5,73% (1 387 głosów)
- ŚWITOŃ Danuta: pozycja 4 : 5,73% (1 387 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BARTOSIEWICZ Marek Marcin: pozycja 1 : 3,49% (844 głosów)
- PALUSZEK Dawid Tomasz: pozycja 2 : 3,49% (844 głosów)
- SOCHALSKA Krystyna Maria: pozycja 3 : 3,49% (844 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WIATR-PRZYBYLSKA Magdalena Marta: pozycja 1 : 5,93% (1 437 głosów)
- GONTARZ Weronika Joanna: pozycja 2 : 5,93% (1 437 głosów)
- WALENDZIK Marcin: pozycja 3 : 5,93% (1 437 głosów)
- PYTEL Sławomir: pozycja 4 : 5,93% (1 437 głosów)
- JANIAK Rafał Sebastian: pozycja 5 : 5,93% (1 437 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RUCH SAMORZĄDOWY POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- TELESZKO Czesław Stanisław: pozycja 1 : 4,98% (1 207 głosów)
- KOĆWIN Agnieszka Marta: pozycja 2 : 4,98% (1 207 głosów)
- MARCZYŁO Dominik: pozycja 3 : 4,98% (1 207 głosów)
- SZYJA Justyna Maria: pozycja 4 : 4,98% (1 207 głosów)
- NIEMIER Anna Maria: pozycja 5 : 4,98% (1 207 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TAK DLA POWIATU OLEŚNICKIEGO:
- KULIGOWSKA Małgorzata: pozycja 1 : 2,41% (583 głosów)
- BESZ Adam Wojciech: pozycja 2 : 2,41% (583 głosów)
- SĘDKOWSKA Marlena: pozycja 3 : 2,41% (583 głosów)
- WRÓBEL Mieczysław Stanisław: pozycja 4 : 2,41% (583 głosów)
- CZYŻ Kamila Antonina: pozycja 5 : 2,41% (583 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jakie zadania pełni rada powiatu?
Rada powiatu w Polsce pełni bardzo istotną rolę w samorządzie terytorialnym. Jej zadania obejmują szeroki zakres działań. Zalicza się do nich m.in.:
- uchwalanie budżetu powiatu
- decydowanie o organizacji oświaty, służby zdrowia, pomocy społecznej
- planowanie i koordynowanie inwestycji publicznych na terenie powiatu
- nadzór nad jednostkami organizacyjnymi powiatu
- przyjmowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów, które nie są objęte planami gminnymi
- współpraca z gminami na terenie powiatu w zakresie rozwoju regionalnego
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?